Dlaczego warto wybrać mleko kozie dla niemowlaka

14.4.21

 Hi


Dzisiaj będzie wpis o tematyce dziecięcej. Postaram się Wam wyjaśnić dlaczego warto sięgnąć po mleko kozie, a nie krowie dla niemowlaka. Chodzi oczywiście o mleko modyfikowane. 

Każda z Was wie, że mleko matki jest najlepsze dla malutkiego dziecka, lecz czasami nie możemy karmić piersią. Przyczyn jest dużo, czasami matka po prostu z wygody nie chce karmić piersią, a czasami bierze silne leki lub pokarm zanika. W moim przypadku było tak, że bardzo chciałam karmić piersią jak najdłużej, minimum do 8-9 miesiąca, lecz moje dziecko zdecydowało za mnie. Zakończyłam karmienie piersią po 5 miesiącu życia mojej córeczki. Potem szukałam odpowiedniego mleka modyfikowanego. Nie chciałam, żeby zawierało cukier, syrop glukozowo-fruktozowy czy olej palmowy. Wspólnie z mężem zdecydowaliśmy się na mm Bebilon. Mała z chęcią je piła, ale miała kolki i dużo płakała. Sięgnęliśmy wtedy po specjalne mm Comfort, lecz i to nie pomogło. W końcu trafiłam na Instagramie na mm kozie od Capricare . 
Dlaczego wybrałam mm kozie, a nie krowie?

Po pierwsze mleko kozie jest łatwiej strawne niż mleko kozie, więc nie powoduje kolek. Mleko kozie nie posiada też alergizującego białka, które jest zawarte w mleku krowim, więc możemy wyeliminować kolejny problem, który pojawia się u wielu maluszków, które przechodzą z mleka kobiecego na mm. W mleku kozim jest też więcej witamin i minerałów, więc mieszanka mleczna nie musi już być uzupełniana syntetycznymi witaminami, które jak wiadomo wchłaniaja się dużo gorzej niż witaminy w naturalnej formie.

Mleko kozie od Capricare powstaje z pełnotłustego mleka koziego w przeciwieństwie do innych mieszanek z mleka krowiego. Mleko musi zawierać tłuszcz, ponieważ bez niego nie wchłonęły by się bardzo ważne witaminy (A, D, E, K) oraz NNKW (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). Witaminy te odpowiadają za prawidłowy wzrost i rozwój całego organizmu, a kwasy tłuszczowe wspomagają rozwój móżgu. Niestety mleka modyfikowane są pozbawione tłuszczu zwierzęcego. Mleko kozie zawiera również 8 razy więcej prebiotyków niż mleko krowie, które dbaja o odpowiednią flore bakteryjna jelit. Noworodek potrzebuje probiotyków do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a prebiotyki mu to umozliwiają . Prebiotyki to nic innego jak pokarm dla dobrych bakterii zasiedlających jelita.Wybierając mleko modyfikowane kierowałam się też jego składem. Mleko to jest zrobione z pasteryzowanego, pełntłustego mleka koziego, zawiera mieszankę naturalnych olei (słonecznikowy, rzepakowy), nie zawiera oloeju palmowego. W jego składzie znajdziemy oloej rybi, który jest źródłem DHA, olej Mortierella - źródło kwasu arachidonowego (omega 6). Nie brakuje tu również minerałów takich jak sód, wapń, potas, cynk, miedź - cały skład macie na zdjęciu.


Moja Zuzia już się nie może doczekać swojej porcji mleka :D Od jakiegoś czasu nie chce pić mleka z butelki, ale dla mnie to nie problem. Dodaję jej mm do kaszki czy do płatków jaglanych.1. Znacie Capricare?
2. Jakie mm podawałyście swoim dzieciom?
3. Jakbyście wcześniej słyszały o mleku kozim to byście je wybrały zamiast krowiego mm ?


Have a nice day 

Może Cię również zainteresować

24 komentarze

 1. Tego mleka nie miałam. Moja Kalinak musiała pić antykolkowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam pojęcia o istnieniu takiego mleka. I chyba nawet nie zastanawiałam się, czy podawać dziecku kozie mleko, ale teraz będę miała to na uwadze. Moje dziecko już jest wprawdzie starsze, ale podaje mu czasem modyfikowane z witaminami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w jakim wieku jest dziecko ?

   Usuń
  2. Jest takie mleko. Miałam okazję poznać osobę, która przez 13 lat nie piła krowiego mleka i do płatków nalewano jej te kozie. Dopiero w wieku 13 lat dowiedziała się o krowim mleku i gdy je spróbowała to nigdy nie wróciła do tego koziego komentując przy tym, że kozie strasznie śmierdzi itd. Taka moja ciekawostka.

   Usuń
 3. Pierwszy raz czytam o kozim mleku dla dziecka :)
  Interesujący wpis.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Cieszę się, że dowiedziałaś się czegoś nowego ?

   Usuń
 4. Moje dziecko miało alergie i musiałam podawać mu Nutramigen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy raz słyszę o tym mleku/ Może mogłaś spróbować mleka kaoziego ?

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Przyszłym matkom też się przyda :)

   Usuń
  2. Jasne, jeśli tylko dana kobieta planuje dziecko to również się przyda :)

   Usuń
 6. Ja nie znoszę zapachu i smaku kozich produktów więc raczej nie zafundowałabym tego smaku dziecku 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mleko kozie świeże przez pierwsze 2 dni jest ok w smaku i zapachu, ale potem faktycznie zmienia swój smak, w tym mleku ten smak i zapach nie jest tak bardzo wyczówalny :)

   Usuń
 7. Nie podawaliśmy koziego, ale trochę słyszałam o jego zaletach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Po 10 mies też podawałam mleko kozie z polecania pediatry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świeże mleko kozie? Mi pediatra powiedział, że dopiero po roku, ale zaczęłam podawać rozcieńczone po 9 miesiącu.

   Usuń
 9. Warto wiedzieć. Nie wiedziałam, że jest mleko kozie dla niemowląt.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy raz słyszę o takim produkcie. Bardzo przydatny wpis!

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy raz spotykam się z takim mlekiem, ale dobrze znać taki produkt na przyszłość :D Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń