Sok z czarnego bzu

30.11.15

W sobotę wróciłam z wyjazdu terenowego (studiuję ochronę środowiska) i dzisiaj dopadło mnie okropne przeziębienie.Siedząc przed komputerem z całą paczką chusteczek w ręce zaczęłam szukać jakiegoś soku,który pomoże mi wzmocnić odporność i po którym szybko pozbędę się przeziębienia.Natknęłam się na sok z czarnego bzu firmy Oleofarm .

http://i.wp.pl


Najlepiej kupić gotowy sok z czarnego bzu (tylko patrzcie na skład ,aby sok z czarnego bzu nie był na szarym końcu). Działa on silnie napotnie oraz obniża temperaturę ciała. Wzmacnia naczynia krwionośne co ogranicza rozprzestrzenianie się drobnoustrojów.Łagodzi bóle głowy, usuwa katar (zmniejsza jego ilość ).
Posiada bordowy kolor i nieco cierpki smak (idzie się przyzwyczaić ). Najlepiej pić go z wodą lub dolać kieliszek do herbaty (nie do wrzątku!!!!! ). Kiedy jest się przeziębionym należy go pić nawet codziennie , a tak to co kilka dni .
Informacje zaczerpnęłam z Poradnik Zdrowie Oleofarm .

A jak tam Wasze zdrowie ? Jakie soki polecacie, ponieważ pasuje mi sobie jakiś kupić :)
Miłego dnia :)
Podajcie linki do swoich blogów przy okazji - na pewno wpadnę :))

Napar z czarnego bzu najczęściej stosowany jest przy przeziębieniach i problemach trawiennych. Warto wiedzieć, że czarny bez działa też oczyszczająco i pielęgnująco, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce. Chociaż prawie wszystkie części czarnego bzu zawierają cenne dla lecznictwa i kosmetyki aktywne biologicznie związki, wykorzystuje się głównie jego kwiaty i owoce, w nich bowiem ich stężenie jest największe.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/czarny-bez-wlasciwosci-lecznicze-i-zastosowanie-w-kosmetyce_41757.html

Może Cię również zainteresować

0 komentarze